Forbes: Átvilágítás nélkül jöhetnek Magyarországra az orosz és fehérorosz vendégmunkások
A lépés komoly nemzetbiztonsági kockázatot hordoz Rácz András Oroszország-szakértő szerint.
A lépés komoly nemzetbiztonsági kockázatot hordoz Rácz András Oroszország-szakértő szerint.
Egy hete valósult meg a több mint fél évvel ezelőtti szándék.
Egy évek óta ismert problémára reagál az Egyesült Államok azzal, hogy szigorítja a magyaroknak járó vízummentességet. A kérdés az, hogy a belbiztonságán mit erősít a mostani lépés, és hogy véletlen-e az időzítés egy olyan pillanatra, amikor amúgy is mélyponton van a magyar és az amerikai kormány közötti kapcsolat.
Arról nem tudni semmit, hogy hosszú távon a banknak mi a terve az épülettel.
A keleti pénzek az uniós hitelkeret mögött lépnek be a forgóajtón, mégis előtte érkeznek meg Budapestre. Miközben az orosz kémbank csomagol, az egyik legnagyobb kínai pénzintézet látványos külsőségek között tudatta országgal-világgal: jelen vannak Budapesten.
A CCB 2021 végéig közel kétmilliárd euró hitelt nyújtott, többségében uniós ügyfeleknek, ami a duplája annak a hitelállománynak, amit az orosz Nemzetközi Beruházási Bank a csúcsidőszakában kihelyezett.
Nyikolaj Koszov 14 millió angol font – mintegy hatmilliárd forint – kimenekítéséről gondoskodott, mielőtt amerikai szankciós listára került.
A befektetett 74 milliárd forint visszaköveteléséről azonban nem szól a csütörtök este közzétett kormányrendelet.
Az állam visszaköveteli a 25 százalékos részesedés értékét is – közölte a miniszter.
A kémbank elveszíti kiváltságait, a kormány kötelező akciókra utasítja az áruházakat és maximálja a mikrovállalkozások energiatarifáját, valamint június 30-ig kitolják az árstopokat - közölte Gulyás Gergely és Szentkirályi Alexandra a kormányinfón. Gulyás szerint a Paks II szerződés lényegi részein nem módosítottak, de lehet, hogy a beruházást a Roszatom egyik projektcége fogja továbbvinni.
Az Egyesült Államok korábbi budapesti ideiglenes ügyvivője a 2014-es kitiltási botrány részleteiről, annak jogalapjáról és a magyar kormánnyal való viszonyáról mesélt a hvg360-nak tavaly, a Két világ között: Orbán Viktor útja Nyugatról Keletre című dokumentumfilm készítésekor. Elárulta azt is, hogyan élte meg az elhíresült jelenetet, amikor az adóhatóságot akkor vezető Vida Ildikó a nagykövetség Szabadság téri épülete előtt várt rá.
Hiába lépett ki Magyarország az amerikai szankciók hatására a Nemzetközi Beruházási Bankból, az orosz banknak és alkalmazottainak gyakorlatilag korlátlan előjogokat és mentességeket biztosító törvény még mindig hatályban van. Hogy meddig, nem tudni, mivel a kormány és bank is hallgat, így nem tudni azt sem, mi lesz a Duna parti székházzal vagy éppen a sok tízmilliárd forintnyi magyar tőkével.
Az OTP tavaly belső üzletszabályzatára hivatkozva azért szüntette meg az IIB számláit, mert a bank ügyfeleinek tulajdonosa nem lehet olyan személy, aki szankció hatálya alatt áll.
Az amerikaiak szankciókat jelentettek be a Nemzetközi Beruházási Bankkal és vezetőivel szemben, mire a magyar kormány sietve kihátrált a bankból; alig csökkent az infláció; átírják a paksi bővítés szerződését. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
A köztársasági elnök is fontosnak tartotta elmondani véleményét az amerikai szankciókkal sújtott intézmény elhagyásáról.
David Pressman nagykövetnek a Nemzetközi Beruházási Bank elleni szankcióra vonatkozó bejelentése után a kormányközeli sajtó folytatta keményen Washington-ellenes hadjáratát, írja a DW szerzője, Keno Verseck.